اجلاس سران اتحادیه اروپا؛ تلاش برای رسیدن به توافق با بریتانیا

Related Videos
Video Discription: رهبران اروپایی در تلاش هستند تا با بریتانیا به توافق برسند و مانع خروج این کشور از اتحادیه اروپا شوند. اما به نظر می رسد اختلافات همچنان پابرجاست و رسیدن به توافق با اما و اگرهای زیادی روبروست.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا گفت: «پیشرفتهایی حاصل شده، ولی هنوز به توافق نرسیدیم. توافقی را می پذیرم که در برگیرنده خواسته های ما باشد. تمام تلاشم را می کنم. مذاکرات سختی در پیش روست.»

لندن خواستار داشتن حق ویژه برای تاثیرگذاری بر تصمیمات گروه یوروست، خواسته ای که با مخالفت فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه روبرو شده است. آقای اولاند اظهار داشت: «شب گذشته پیشنهادهایی مطرح شد. فرانسه مخالف اعطای حق وتو است و خواستار ایجاد مقررات مشترک مالی برای کل اروپاست.»

از سوی دیگر الکسیس سیپراس، نخست وزیر یونان گفته به شرطی توافق با بریتانیا را امضا می کند که رهبران تضمین دهند که مرزهای بین کشورهای اروپای بسته نخواهد شد.

شاندور ژیروش، گزارشگر یورونیوز در بروکسل می گوید: «به گفته یک دیپلمات اروپایی، رهبران در حال حل اختلافات هستند و امشب امکان رسیدن به یک توافق وجود دارد. همزمان مقامات شورای ارو

--

Video Just Watched

Dailymotion.com

Youtube.com