TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Kavlak: " (Asgari ücret görüşmeleri) Biz de asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir düzeyde olması için elimizden geleni...

Related Videos
Video Discription: İŞ Genel Sekreteri ve Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, asgari ücret görüşmelerine ilişkin, "Biz de asgari ücretin insan onuruna yaraşır bir düzeyde olması için elimizden geleni yapacağız." dedi.
TÜRK-
İzmit'te bir otelde düzenlenen Türk Metal Kocaeli Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Kavlak, Kocaeli'nin alın terinin hiç kurumadığı ve metal emekçisinin mücadele ateşinin hiç sönmediği bir şehir olduğunu söyledi.
Yaklaşık bir yıl önce 2 Ocak 2022'de Kocaeli'de yanan mücadele ateşiyle toplu sözleşme masasına oturduklarını anımsatan Kavlak, masadan ellerinde koca bir zafer, ceplerinde alın terinin karşılığı ve direne direne kazanmanın mutluluğuyla kalktıklarını vurguladı.
Kavlak, Türk Metal'in imzaladığı bütün sözleşmelerde başarılı olan bir sendika olduğunu, özellikle 2017 ve 2019'daki grup toplu sözleşmeleriyle tarih yazdıklarına işaret ederek, "Sonra korona denen bir bela yüzünden, pandemi koşullarını yaşamaya başladık. Haber

hbrlr1.com/cwitwtywkfkckl

--

Video Just Watched

Dailymotion.com

Youtube.com