Asgari Ücrette Gözler Yarınki Toplantıda…Veli Ağbaba: " Yapılması Gereken Şey Asgari Ücretin Alım Gücünü Yükseltmektir "

Related Videos
Video Discription: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2023 yılı için asgari ücrette yapılacak artışla ilgili 3’üncü toplantısını yarın yapacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “Bugün yapılması gereken şey asgari ücretin alım gücünü yükseltmektir. Yüzde 85 enflasyonun olduğu, dünyada en büyük gıda enflasyonuna sahip ülkenin Türkiye olduğu bu koşullarda bunun da olması zor gözüküyor. Enflasyon devam ettiği sürece temel gıda ürünlerinde, tarım ürünlerinde girdi fiyatları yani mazotu, gübresi, ilaçta fiyatlar artmaya devam ettiği sürece asgari ücretin alım gücü de düşecektir” dedi. Ağbaba, memur ve emekli maaşlarında asgari ücrete yapılacak artış  kadar zam yapılması gerektiğini söyledi.
HABER: MAHİR BAĞIŞ - KAMERA: DURSUN ALKAYKAYA 
Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2023 yılı için asgari ücrette yapılacak artışla ilgili 3'üncü toplantısını yarın yapacak. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, "Bugün yapılması gereken şey asgari ücretin alım gücünü yükseltmektir. Haber

hbrlr1.com/cwwaltickfkckl

--

Video Just Watched

Dailymotion.com

Youtube.com