Manş Denizi'ni Yüzerek Geçen Bengisu Avcı'nın Hikayesi

Related Videos
BY: enepik
Video Discription: Dünyanın en zor açık deniz parkurlarından biri olan Manş Denizi'ni yüzerek geçmeyi hedefleyen Bengisu Avcı, 11 saat 29 dakika boyunca soğuk su ve kuvvetli akıntıyla mücadele edecekti. Bengisu Avcı'nın Manş Denizi'ni geçmek için nasıl hazırlandığını ve geçerken neler yaşadığını bu videoda göreceksiniz.

Bu videoyu hazırlamama müsaade ettiği için Bengisu Avcı'ya teşekkür ederim.

1996 yılında İzmir Bornova'da dünyaya gelen Bengisu Avcı, ''en büyük tutkum'' dediği yüzme ile altı yaşında tanıştı.

Dünyanın en zor parkuru olarak bilinen Manş Denizi'ni yüzerek geçmek için ilk denemesini 29 Ağustos 2017'de yapan Bengisu, hipotermi nedeniyle hakem kararıyla sudan çıkarılmıştı. Soğuk suyla ve kuvvetli akıntıyla mücadele edebilmek için günde 10 saat çalışıp özel bir beslenme programı uygulayan Avcı, bir senenin sonunda 8-10 kilo aldı. 3 Ağustos 2018'de Manş Denizi'ni geçmek için bir kez daha kollarını sıvadı.

Daha detaylı okuma için: http://enepik.com/mans-denizini-yuzerek-gecen-bengisu-avci/

enepik kanalında dünyanın en destansı olaylarını bilgi, eğitim, eğlence ve motivasyon kategorileri altında hazırlayıp sizlerle paylaşıyorum. Dünya ve Türkiye gündeminde gerçekleşen ilginç, sıra dışı ve motive edici olayları hazırladığım videolar ile sizlerin beğenisine sunuyorum.

Kaliteli ve ilham verici videolar hazırlamak için girdiğim bu macerada benimle birlikte olmak için kanalıma abone olabilirsin.

--

Video Just Watched

Dailymotion.com

Youtube.com